Dzisiaj jest 22 05 2018, 5:16

Nasze ostatnie testy i wrażenia z nich.

• Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

Marcin Budzyk

Administrator

Nasze ostatnie testy i wrażenia z nich.

Post16 11 2011, 15:21

Smell Bent Elf. Piernik. Jeden z ładniejszych pierników w perfumach, bo nawet ludzie w otoczeniu mówią, że czują tę rzecz. Jest jednak trochę nietrwały.

Piernikowe wersje Givenchy. To z kolei pierniki bez piernika, ale z dużą ilością chemii. Nie testowałem porządnie AoD, ale minimalna ilość na skórze nie wróżyła rewelacji.

Ramon Molvizar 4 Elements. Pachnie jak pranie i kwiatowy płyn do płukania. Maksymalnie nijakie, wtórne i nudne.

Tokyo Milk Lapsang Su Chong.... E... Jakieś kolońskie popłuczyny i resztki brody na mnie wyszły.
Awatar użytkownika

diggerowa

Uczeń Maga

Re: Nasze ostatnie testy i wrażenia z nich.

Post16 11 2011, 17:28

Omijane szerokim łukiem zapachy Burberry. Ostatnio wąchnęłam London & jestem zakochana.

Bardzo przypadł mi też do gustu CK Shock.
Awatar użytkownika

Gwiazdka72

Uczeń Maga

Post16 11 2011, 19:18

Miłe zaskoczenie to Nikita - Zaitseva, nijakie Fleur Defendue - Lempickiej, niemiłe zaś Dark Extacy-La Perla..
Beauty comes from within
Awatar użytkownika

majkel

Uczeń Maga

Post17 11 2011, 9:07

Moje wczorajsze testy Montale Dark Aoud mile mnie zaskoczyły. Ten zapach jest jakby połączeniem kilku innych zapachów, które wcześniej już poznałem. Trwałość zapachu jest b.dobra, ale liczyłem na nieco większą moc zapachu :(
Awatar użytkownika

smerfetka

Mag

Post17 11 2011, 10:51

:oops: A ja aż się wstydzę przyznać, bo widzę że testujecie tutaj grubszy kaliber cenowy a staram się albo polować na okazje ,wyprzedaże albo szukam czegoś przystępnego i dobrego jakościowo,ceny perfum powyżej 200 zł są na razie tylko w moich dalszych planach i marzeniach:)I tak jak zachwyca mnie Evidence Yves Rocher , tak samo zachwyca mnie Kate Moss pierwsze wydanie,a ostanio odkryłam bardzo stary zapaszek Avonu- Perceive i prawdziwą perełkę według mnie "Petal Quartz"-firmy Oriflame!!! To ostanie to prawdziwe dzieło sztuki , ale ile nosków tyle opinii!!!
No i oczywiście najkochańszy z kochanych występujący również w przystępnej cenie na allegro -Thierry Mugler Angel La Rose Woman BAJKA!!!

:)
Awatar użytkownika

fluoryt

Wróżka/Wróżek ;)

Post17 11 2011, 12:34

Mam nieśmiałą :oops: prośbę do Marcina o stworzenie katalogu - listy zapachów uznanych przez Marcina za ważne i takie które miłośnicy perfum powinni chociaż powąchać.
Ufam że jego wrażliwość, wyjątkowy" nos", który jest darem od Boga danym nielicznym, oraz wiedza z zakresu chemii, roślinoznawstwa,mineralogii i innych szarlatańskich dziedzin obcych zwykłym śmiertelnikom ułatwi nam poruszanie się w tej zapachowej dżungli.
Dla mnie lista była by wskazówka do własnych poszukiwań, ale potrzebuję przewodnika, który nada moim poszukiwaniom kierunek.
Awatar użytkownika

majkel

Uczeń Maga

Post17 11 2011, 12:57

smerfetka Oczywiście znaczna część zapachów niszowych nie należy do tanich, ale nikt nie zmusza nas od razu do zakupu zapachów, które "testujemy". Jeżeli pójdziesz np. do perfumerii Quality, czy Lulua to zapewniam Cię, że nikt Ci nie odmówi zaaplikowania zapachu na skórę. Poza tym istnieje możliwość zakupu próbek np. Quality-7 zł za próbkę, Galilu (o ile dobrze pamiętam) - 10 zł. Jak widzisz, przy niewielkich nakładach finansowych można wzbogacić swoje "doświadczenie perfumeryjne". Fajną sprawą jest też wymienianie się próbkami ze znajomymi, tudzież z innymi "perfumoholikami" :D Także serdecznie Cię zapraszam do poznawania świata zapachów, a uwierz mi, że jest to świat magiczny :D

Ziu

Wróżka/Wróżek ;)

Post17 11 2011, 13:03

diggerowa pisze:Bardzo przypadł mi też do gustu CK Shock.

O tak, też mi się spodobał Shock, zdecydowanie wolę ten zapach od unisexowego CK One.

Ostatni test? Prada Candy, który powalić nie powalił, ale pozostawił miłe karmelowe wspomnienie.
Awatar użytkownika

smerfetka

Mag

Post17 11 2011, 13:05

Majkelu ależ oczywiście jeżeli chodzi o próbki i tym podobne to buszuję w sklepach i zdobywam regularnie,miałam tylko na myśli zakup czyli posiadanie tradycyjnej butelki czyli 50 ml:) A wracając do tematu ostanio znalazłam na allegro firmę która produkuje własne perfumy nie inspiruje się znanymi markami.Ponoć są bardzo trwałe bo do 8 h i piękne, firma sprzedaje próbki tradycyjne i 10 ml.Jeden z nich ma nazwę LUNA tak więc poszukajcie i poczytajcie , ja chyba zamówię aby przetestować i ocenić:)Komplet próbek około 10 zł!
Miłego dnia, uciekam do pracy :)
Awatar użytkownika

irenee

Wróżka/Wróżek ;)

Post17 11 2011, 17:59

Ostatnio na kolana powalił mnie Equistrius Parfum d'Empire. Zapach osiodłanego, szlachetnego konia. Miłość od pierwszego niuchnięcia :D Ale co się będę rozpisywać - kto próbował ten wie.

Love in Black Creeda - niekoniecznie. Nic specjalnego.

Note Ambre M.Micallef - jak wyżej. Taka sobie ambra. Ładna, ale niewiele z nią zrobiono, jak na mój nos.

I wreszcie Gaiac tej samej firmy - piękna rzecz, fenomenalny goździk. Szkoda tylko, że tak subtelny i krótkotrwały. Prezentem bym nie pogardziła, ale za mało charakterny jak na wydatek z własnej kieszeni.
Następna

Wróć do Perfumy — forum główne