Dzisiaj jest 16 10 2018, 22:48

Zakupowe Szaleństwa

• Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

angel

Uczeń Maga

Zakupowe Szaleństwa

Post17 11 2011, 23:16

Podejrzewam,że wszyscy perfumoholicy mają podobnie:)
Ja na przykład mam manię kupowania zapachów, które kocham w dużych ilościach- Angela mam w wersji klasycznej 2 flaszki, mgiełkę do włosów, 2 flaszki likierowego i jedną La Rose, Dolce Vity -flaszek 8 :twisted:
Zdarzało mi się tez kupić flaszkę po teście nadgarstkowym i później okazywało się,że albo po godzinie czy dwóch przestał mi się zapach podobać, albo całościowo nie mogłam go znieść. Teraz staram się najpierw wypróbować zapach kompletnie, ale i tak zdarzają się wpadki typu- muszę to mieć natychmiast:)
Poza tym często kupuję w ciemno- ostatnie nabytki to
Armani Prive Cuir Amethyst i Eclat de Jasmin
W ciemno kupiłam również największego śmierdzielasa- Absolue pour le soir FK, całe szczęście że znalazła się osoba, która go chciała:)
Te nietrafione zakupy najczęściej wymieniam lub oddaję siostrom (jeśli im się podobają)
A jak jest u Was?
Codziennie rano budzę się piękniejsza, ale dziś to już k**** przesadziłam
Awatar użytkownika

Marcin Budzyk

Administrator

Re: Zakupowe Szaleństwa

Post18 11 2011, 1:01

Ja czas zakupów w ciemno mam za sobą. Teraz każdy zakup jest przemyślany i dochodzi do niego po zużyciu kilku mililitrów z próbek.
Zapasów nie robię, bo przy moim podejściu do używania (codziennie używam próbek) nawet mała butelka starczy mi na pół życia. Bardzo lubię małe, podróżne pojemności (mam Kenzo Air, Musc Ravageur, Tam Dao, jakieś L'Artisany i Hermesy) z atomizerem. Wtedy widzę, że coś tam ubywa. :)
Z dużych flaszek mam tylko kilka najbardziej potrzebnych zapachów. Rzadko kupuję setki lub pięćdziesiątki.
Awatar użytkownika

marialisa

Uczeń Maga

Post18 11 2011, 10:34

Ja niestety jeszcze bardzo często popełniam zakupowe szaleństwa, ale przeważnie kupuję używki i resztki na All, bo całej flaszki przy moich zapasach nie mam szansy dobić za życia ;) - tak sobie mówię, a tymczasem nabyłam setkę Soir de Lune, i teraz się zastanawiam, w jaki sposób ją zużyć w całości.
Nietrafione pozycje lądują albo na gazetowym straganiku, albo na All - ostatnio wyzbyłam się za grosze wszystkich śmierdzieli 8-) i wszystkich starych Guerlainów, które przed tem pieczołowicie zbierałam, oprócz Shalimara - guerlinade mnie zadusiła :(
Czasami kupuję w ciemno, bo nie mam skąd sciągnąć próbki i tym sposobem popełniłam masę nietrafionych zakupów :(
Najbardziej trafione to te, które poprzedzone były próbkami i kikudniowymi testami, ale - nie ma wtedy dreszczyku emocji :? .
Awatar użytkownika

Marcin Budzyk

Administrator

Post18 11 2011, 13:23

Osz ja nie mogę. Właśnie zrobiłem sobie listę moich "chciejstw". Nie praktykowałem tego od bardzo długiego czasu. Widać przebywanie na forum wzmaga głód zakupów. Wyszło mi, że potrzebuję 4 flaszek...
Awatar użytkownika

diggerowa

Uczeń Maga

Post18 11 2011, 14:23

Ja akurat kupuję w sposób dość wyważony. Póki co zdarzyła mi się tylko jedna mała wpadka. Poza tym moja praca jest dorywcza, więc nie mam stałego źródła dochodów - a ojciec twierdzi zawsze, że najlepszym prezentem dla kobiety na urodziny jest deska do prasowania :D

scarlett

Wróżka/Wróżek ;)

Post18 11 2011, 17:30

MarcinB pisze:Osz ja nie mogę. Właśnie zrobiłem sobie listę moich "chciejstw". Nie praktykowałem tego od bardzo długiego czasu. Widać przebywanie na forum wzmaga głód zakupów. Wyszło mi, że potrzebuję 4 flaszek...

Ciesz się, że tylko 4. U mnie jest koło 40 i to takich, które ABSOKURWALUTNIEMUSZEMIECNAWCZORAJ. Choroba...
Awatar użytkownika

Raf

Wróżka/Wróżek ;)

Post20 11 2011, 15:37

MarcinB pisze:Ja czas zakupów w ciemno mam za sobą. Teraz każdy zakup jest przemyślany i dochodzi do niego po zużyciu kilku mililitrów z próbek.
Zapasów nie robię, bo przy moim podejściu do używania (codziennie używam próbek) nawet mała butelka starczy mi na pół życia. Bardzo lubię małe, podróżne pojemności (mam Kenzo Air, Musc Ravageur, Tam Dao, jakieś L'Artisany i Hermesy) z atomizerem. Wtedy widzę, że coś tam ubywa. :)
Z dużych flaszek mam tylko kilka najbardziej potrzebnych zapachów. Rzadko kupuję setki lub pięćdziesiątki.

Mam podobnie jeśli chodzi o pojemności. Setek unikam jak ognia - ani to poręczne, ani człowiek za życia nie zużyje. A ekonomią nie zamierzam się kierowac przy kupowaniu zapachów ;) Jedynym wyjątkiem są moje ulubione świeżaki na lato, których używam bez ograniczeń, często jako podkład pod inne zapachy: Chanel Allure Homme Sport Cologne, Eau Dynamisante Clarinsa i Eau d'Orange Verte Hermesa.
Optymalne dla mnie są trzydziestki lub travel sizy. Próbek jednak nie lubię używac, bo ma dla mnie dosc duze znaczenie flakon w jakim dany zapach się znajduje.
Zakupów w ciemno też raczej unikam, choc przyznaję, że jest w tym coś ekscytującego. Zupełnie w ciemno nabyłem IKON Zirh'a. Teraz mi chodzi po głowie Black Bulgari.
Zapasów raczej nie robię. Przy 30 flaszkach i paru pojemnikach próbek raczej kryzys zapachowy mi nie grozi. No w najbliższej dekadzie przynajmniej.
Awatar użytkownika

smerfetka

Mag

Post20 11 2011, 19:45

[color=#0000BF][/color] Ja podobnie ja Diger...podchodzę do zakupów bardzo rozważnie,kombinuję jak pachnieć ładnie za niedużą kasę, a o reszcie czyli o drogich zapachach po prostu marzę a że marzenia się spełniają to wiem że kiedyś je będę miała :)
Setek też unikam nawet tych tańszych gdyż wtedy leję na siebie na oślep, a jak mam mało to pachnę nienachalnie tak w sam raz !!!Ostanio spodobały mi się odlewki po 10 ml,tak zakupiłam swojego ukochanego Angel la rose,używam go w dni wyjątkowe, albo jak chcę sobie polepszyć humorek...to tyle zwierzeń z cyklu "Urzekła mnie Twoja Historia"...;D MIŁEGO WIECZORKU, MNIE BIERZE JAKAŚ ZARAZA,mam mdłości,bóle itp...trochę się martwię bo jutro muszę isć do pracy przynajmniej na kilka h, jak ja to przeżyję?:(
Do miłego...
Awatar użytkownika

smerfetka

Mag

Post20 11 2011, 19:57

:lol: zanim padnę pokażę Wam co być może uda mi się kupić za 50 % ceny, dwie wody perfumowane za 79 zl, dla nowo wstępujących takie tam bla , bla , bla czytaj zwykły marketing , ale oczywiście skorzystam bo...!\
Evidence jest boska, a So elixir też mnie ostanio urzekła na nadgarstku...Wstawiam Wam zdjęcia żebyscie wiedzieli co niuchać:) Buziaki*** :)
Załączniki
evidence.jpg
evidence.jpg (5.45 KiB) Przeglądany 13582 razy
so elixir.jpg
so elixir.jpg (8.64 KiB) Przeglądany 13582 razy
Awatar użytkownika

angel

Uczeń Maga

Post22 11 2011, 0:32

scarlett pisze:
MarcinB pisze:Osz ja nie mogę. Właśnie zrobiłem sobie listę moich "chciejstw". Nie praktykowałem tego od bardzo długiego czasu. Widać przebywanie na forum wzmaga głód zakupów. Wyszło mi, że potrzebuję 4 flaszek...

Ciesz się, że tylko 4. U mnie jest koło 40 i to takich, które ABSOKURWALUTNIEMUSZEMIECNAWCZORAJ. Choroba...

No kurde jak ja lubię to czytać :twisted: mam tak samo, a miałam pozbywać się tego co mam :x ale nie, forum wzmaga obsesje :lol: chce mi się nowych flaszek :twisted:
Codziennie rano budzę się piękniejsza, ale dziś to już k**** przesadziłam
Następna

Wróć do Perfumy — forum główne