Dzisiaj jest 24 04 2018, 0:19

Wasza "czarna lista" składników

• Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

majkel

Uczeń Maga

Re: Wasza "czarna lista" składników

Post24 11 2011, 9:06

irenee pisze:Nienawidzę mocnych mieszanek białych kwiatków, np. jak w Memoir Amouage. Głównie drażni mnie kwiat pomarańczy, chociaż potrafię oczywiście docenić dobrą kompozycję. Tylko jej nie noszę. Jaśmin wchodzi mi trochę łatwiej, zwłaszcza dobrze wkomponowany, nie wybijający się. Nie lubię też perfum świeżych - jakichś syntetycznych ogórków czy melonów. I cytrusów.

Widzę, że mamy podobny gust, przynajmniej jeżeli chodzi o to, czego nienawidzimy :D Zbyt duża ilość kwiatów w zapachach, nieważne czy to męskich, czy damski, czy uni, przyprawia mnie o mdłości :x
Nieznoszę również zapachów cytrusowych, wodnych oraz owocowych. Ostatnim, cytrusowym zapachem, którego używałem był Versace Men Eau Fraiche (to było, o ile dobrze pamiętam, w roku 2007)
Awatar użytkownika

diggerowa

Uczeń Maga

Post24 11 2011, 15:18

ogórki, fe :(
Awatar użytkownika

angel

Uczeń Maga

Post26 11 2011, 1:05

majkel pisze:
irenee pisze:Nienawidzę mocnych mieszanek białych kwiatków, np. jak w Memoir Amouage. Głównie drażni mnie kwiat pomarańczy, chociaż potrafię oczywiście docenić dobrą kompozycję. Tylko jej nie noszę. Jaśmin wchodzi mi trochę łatwiej, zwłaszcza dobrze wkomponowany, nie wybijający się. Nie lubię też perfum świeżych - jakichś syntetycznych ogórków czy melonów. I cytrusów.

Widzę, że mamy podobny gust, przynajmniej jeżeli chodzi o to, czego nienawidzimy :D Zbyt duża ilość kwiatów w zapachach, nieważne czy to męskich, czy damski, czy uni, przyprawia mnie o mdłości :x
Nieznoszę również zapachów cytrusowych, wodnych oraz owocowych. Ostatnim, cytrusowym zapachem, którego używałem był Versace Men Eau Fraiche (to było, o ile dobrze pamiętam, w roku 2007)

:) mam podobnie, kwiatki, cytrusy, świeżaki....brrrr
Codziennie rano budzę się piękniejsza, ale dziś to już k**** przesadziłam

Jagoda

Uczeń Maga

Post30 11 2011, 14:23

Dla mnie cytrusowe zapachy są nie do zniesienia, im więcej cytrusów tym gorzej oraz to co wodniste nijakie. Doskonałym przykładem jest Light Blue D&G.
Zaskoczeniem są fiołki, których zapach rosnących w lesie jest rewelacyjny, ale w perfumach podchodzę ostrożnie, bo np. Violetta Penhaligon'sa jest straszna.
Awatar użytkownika

smerfetka

Mag

Post26 12 2011, 18:30

nadmiar piżma, ambra ...cuchnę na kilometr, pewnie jest jeszcze parę podobnych ale te dwa najbardziej popularne :?
Awatar użytkownika

Gwiazdka72

Uczeń Maga

Post26 12 2011, 18:54

Kfiatki ;) , lekkie, rozmyte cytruski, ogórek, bez, konwalia, fiołek, iglaki i nuty leśne, żywice, kadzidło - dyskwalifikują zapach w moim odbiorze, niezależnie od tego w jakiej konstelacji się znajdą.
Beauty comes from within
Awatar użytkownika

Ofis

Wróżka/Wróżek ;)

Post11 09 2012, 12:04

Chyba nie ma takiej nuty, która by mnie zniechęciła do sprawdzenia kompozycji. Przecież czasami nutka, której nie lubimy w połączeniu z innymi zmienia się na plus. Zresztą czasami jej w ogóle nie czuć (a czasami jest tego dużo).
Gdybym miał wyodrębnić jakieś nuty to nie przepadam za gorzkimi lub mulącymi składnikami.
Awatar użytkownika

Le Baiser du Dragon

Wróżka/Wróżek ;)

Post11 09 2012, 14:35

WANILIA .....
Awatar użytkownika

smerfetka

Mag

Post12 09 2012, 10:57

mam tak samo, kiedys wanilie kochałam ale to było dawno i nieprawda...dzisiaj czuję ją w większosći zapachów, zwłaszcza na końcu i to mnie strasznie wkurza... :? :? :?
Awatar użytkownika

Le Baiser du Dragon

Wróżka/Wróżek ;)

Post12 09 2012, 14:01

U mnie jeszcze wszelkie aromaty spożywcze czekolada , budyń, śmietana , landrynki.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Perfumy — forum główne