Dzisiaj jest 24 10 2018, 5:06

Problemy z botami/moderacja

• Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

diggerowa

Uczeń Maga

Problemy z botami/moderacja

Post17 01 2012, 18:38

Jak zapewne zauważyliście, moi mili, zostaliśmy absolutnie zalani przez niepożądane treści (mój absolutny faworyt: Chińska psy poinformowała w dziś, że w zwarciach wywołanych wybuchem na posterunek policji w Sinkiang zginęło 18 jednostek. Według źródeł niezależnych zabito 20 ludzi. Wcześniej źródła rządowe informowały o czterech datkach seo poniedziałkowych starć. :lol: )

Można było się tego spodziewać. Co prawda forum nie liczy sobie zbyt długiej żywotności, jednak po popularnej stronie Marcina, naturalna koleją rzeczy było zainteresowanie forum. Jako że od paru lat udzielam się na kilku forach, cząstkę wiedzy liznęłam, więc postaram się zaproponować możliwie jak najlepsze rozwiązania, do wspólnego przedyskutowania oczywiście.

Co można więc zrobić aby pozbyć się botów oraz zabezpieczyć się przed takowymi atakami na przyszłość?

1/ Ograniczona rejestracja/rejestracja na zaproszenie. W systemie for phpBB istnieją funkcje mająca na celu ograniczenie, tudzież całkowite wyeliminowanie nieproszonych gości. Można utrudnić proces rejestracji, lub wprowadzić rejestrację na zaproszenie. Jak to działa? Opcjonalny przyszły użytkownik wysyła prośbę do administratora/innego użytkownika w celu możliwości rejestracji & pisania postów. Działa to nie tylko w przypadku botów, ale także w przypadku tych, którzy przychodzą tu bez zamiaru jakiejkolwiek aktywności - ot tak, powęszyć sobie.

2/ Wprowadzenie moderacji. Nie mamy się co oszukiwać, forum się rozrasta (co wszystkich, mam nadzieję cieszy), rośnie także ilość niepożądanych treści. a Marcin, mimo że pięknie & prężnie organizuje & ogarnia wszystko, jest niestety sam na polu walki. Dlatego proponuję wybór kadry moderatorskiej. Jest to wygodne, ponieważ kiedy jedna osoba nie będzie mogła posprzątać forum, druga zrobi to za nią. Przejrzystość & czystość w efekcie.

Co sądzicie o tym, moi Drodzy? Zapraszam do dyskusji. Zawsze można uciec się do metod niekonwencjonalnych...

Obrazek

:D
Awatar użytkownika

honeyxbunnyy

Uczeń Maga

Re: Problemy z botami/moderacja

Post17 01 2012, 18:53

Jestem za ! Oba pomysly super :P :D
Awatar użytkownika

Gwiazdka72

Uczeń Maga

Post17 01 2012, 19:34

Diggerowa, super że poruszasz temat, bo nie da się tu funkcjonować wśród takiego spamu. Niech Marcin zadecyduje co do metody pozbywania się chwastów. ;)
Beauty comes from within
Awatar użytkownika

smerfetka

Mag

Post17 01 2012, 22:06

8-) 8-) Ja już przybieram barwy i zapachy wojenne...! :x :x :x
Awatar użytkownika

Marcin Budzyk

Administrator

Post18 01 2012, 16:37

Faktycznie, trochę walka z tymi botami przypomina bój z wiatrakami.

Na razie pozwoliłem sobie na postawienie pewnych barier w etapie rejestracji. O teraz każde nowe konto będzie musiało zostać zaakceptowane. Mam nadzieję, że to pomoże na pewien czas.

Co do kadry moderatorskiej to jestem otwarty. Czy ktoś chciałby zostać moderatorem? Ew. macie pomysły, jak kogoś takiego wybrać?
Awatar użytkownika

Glory_Girl

Uczeń Maga

Post18 01 2012, 16:44

No na pewno to taka osoba która jest codziennie na forum, oczywiście my uzależnione jesteśmy codziennie 8-) 8-) 8-) i uzależnieni Panowie też się znajdą ;) , może taka która się trochę zna na moderowaniu
Awatar użytkownika

diggerowa

Uczeń Maga

Post18 01 2012, 19:08

Jeśli o mnie idzie, to bardzo chętnie zgłoszę się na to stanowisko. Pojęcie o moderacji mam - nie jest ono ogromne, ale z całą pewnością zadowalające. Na forum jestem raczej codziennie. W razie czego możecie na mnie liczyć ;)
Awatar użytkownika

Gwiazdka72

Uczeń Maga

Post18 01 2012, 19:31

diggerowa pisze:Jeśli o mnie idzie, to bardzo chętnie zgłoszę się na to stanowisko. Pojęcie o moderacji mam - nie jest ono ogromne, ale z całą pewnością zadowalające. Na forum jestem raczej codziennie. W razie czego możecie na mnie liczyć ;)

Brawo Diggerowa! :) Cieszę się, że taka ostra babka wzięła sprawy w swoje ręce. W końcu zapanuje tu porządek ;) SUPER no i dziękujemy za Twój czas :)
Beauty comes from within
Awatar użytkownika

smerfetka

Mag

Post18 01 2012, 22:19

Diggerowa kałasznikowa w dłoń i do walki z botami...a jak coś " POMOŻECIE?-POMOŻEMY"!!! 8-)
Awatar użytkownika

majkel

Uczeń Maga

Post19 01 2012, 9:02

Nareszcie forum jest oczyszczone :) Dzięki Marcinie :D Przez ostatnie 2-3 dni korzystanie z forum było koszmarne przez ten spam. A co do moderatora to podpisuję się pod kandydaturą diggerowej :)
Następna

Wróć do Pomoc techniczna